Plac manewrowy


Obecny plac manewrowy od 2013r.

Plac manewrowy zlokalizowany jest przy parkingu u zbiegu ulic Bałtycka i Żeromskiego - link do lokalizacji- o powierzchi ponad 2000 m2.Jego duża powierzchnia umożliwiła prowadzenie zajęć praktycznych na każdą kategorię prawa jazdy oferowaną przez nasz ośrodek. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla kategorii A,A1,A2 ,gdzie mamy aż osiem zadań na placu manewrowym na egzaminie państwowym i rozpędzenie motocykla oraz zatrzymanie z prędkości 50km/h przy omijaniu przeszkody (zadanie nr 6) na małym placu jest niewykonalne bez względu na umiejętności kursanta.

Nasz pierwszy plac manewrowy 2000-2005r.

Pierwszy plac manewrowy mielismy naprzeciwko Wydziału Komunikacji przy ulicy Wojska Polskiego. Powierzchnia 800 m2 dawała możliwość wykonywania bezpiecznych manewrów jednocześnie i samochodem i motocyklem . W tamtym czasie zadania na placu manwrowym dla somochodu osobowego to nie była tylko jazda po "łuku" ale też wszystkie parkowania - skośne, prostopadłe przodem i tyłem , równoległe (koperta) , zawracanie pomiędzy belkami. Dla motocykla temat był prosty - slolom pomiędzy trzema pachołkami z wjazdem na "osemke" z wykręceniem pięciu oraz wyjazd też slalomem. 

Plac z lat 2005-2010

Zmiana placu była zawsze podyktowana rozszerzeniem oferty szkoleniowej na kolejne kategorie gdzie na małym placu nie było możliwości wymalowania stanowisk do ćwiczenia parkowania i pracy równoczesnej paru instruktorów a bezpieczeństwo było i jest da nas najważniejsze. Tutaj archiwalne zdjęcia z boiska szkolnego przy Kościuszki (obecnie jest tam Orlik)

Plac na Mieszku 2010-2012
Plac na Mieszku 2010-2012

Dysponowaliśmy też przez 2 lata placem przy Liceum im.Mieszka I w Świnoujściu. Niezwykle dogodna lokalizacja - obok biura - ale modernizacja boiska z korzyścią dla uczniów spowodowała ,że ostatecznie wylądowaliśmy na "patelni".