Sala wykładowa


Symulator jazdy samochodem
Symulator jazdy samochodem

NOWOŚĆ!!!

 

Tylko w naszym ośrodku możesz  spędzić ciekawie czas na wysokiej klasy symulatorze nauki jazdy bezpłatnie dla naszych kursantów.Pozwala on zaoszczędzić sporo czasu na kursie ,pieniędzy oraz nerwów. Zdobyte doświadczenie ma zastosowanie w realnym ruchu, daje pewność wykonywania manewrów. Symulator dokonuje oceny  wiedzy i umiejętności manualnych osoby szkolonej całkowicie bezstresowo w formie dobrej zabawy wyświetlając raport błedów i poprawnych zachowań.Zachęcamy do skorzystania i spróbowania swoich sił w jednym z wielu możliwych scenariuszy - jazda samochodem osobowym,ciężarowym ,autobusem,samochodem z przyczepą oraz z manualną  lub automatyczną skrzynią biegów w zmiennych warunkach pogodowych.

 

Sala współcześnie

W chwili obecnejnasza sala wykładowa jest wyposażnona w 4 stanowiska komputerowe z ekranami dotykowymi (jak na egzaminie państwowym) dla ćwiczeń z zakresu tesów egzaminacyjnych i przeprowadzeniu egzaminu wewnętrznego w części teoretycznej , stanowisko z symulatorem jazdy samochodem oosobowym,cięzarowym ,autobusem oraz zespołem pojazdów. Ponadto dysponujemy rzutnikiem multimedialnym z którego korzystamy przy prezentacji podczas wykładów teoretycznych, bogatej biblioteczki z literatura fachową z zakresu nauki jazdy, transportu, kursów operatorów itp. Posiadamy też plansze dydaktyczne, tabice poglądowe oraz TV do prezentacji filmów o tematyce BRD i I pomocy przedmedycznej. W czasie prowadzenia zajęć z pomocy medycznej wspomogamy się fantomem oraz ćwiczebnym defibrylatorem AED. Bogota i różnorodnie wyposażona sala wykładowa daje możliwość prowadzenia zajęć w sposób atrakcyjny i ciekawy.

Sala rok 2000r.

Sale wykładowe przechodziły stopniowo metamorfozy, a związane jest to z jej lokalizacją i wyposażeniem. Zawsze staraliśmy się dyponować bogatą bazą dydaktyczną - podreczkiki, plansze, filmy ,prezentacje, komputery.Foto z pawej - sala wykładowa z lat 2000-2003 

Sala z lat 2004-2009

Zmiana lokalizacji zpowodowała możliwość zwiąkszenia i zmodernizawania sprzętu komputerowego - monitory analogowe wymieniliśmy na LCD. Nadal żaden z osrodków w Świnoujściu nie udostępnia nawet jednego  stanowiska komputerowego ,a my mamy nowoczesne 4 stanowiska - wszystko dla dobrego i rzetelnego szkolenia i zadowolonego kursanta.

Sala lat 2010-2015

Zwiększenie ilosci i różnorodności kursów powoduje coraz większą eskalację pomocy i materiałow dydaktycznych.

Książki, modele, pasy montażowe,oznakowanie pojazdów itd - coraz nam ciaśniej :)

Symulator jazdy samochodem firmy EduCar nie jest wbrew pozorom zabawką z trzema monitorami. Oprogramowanie MaxiElka wiernie oddaje warunki jazdy na placu manewrowym jak i też w ruchu drogowym. Mamy do wyboru wiele scenariuszy jazdy (miasto, plac, zakręty,slalom itd)  jak i też możliwa jest zmiana kategorii pojazdu:

  • samochód osobowy
  • samochód cięzarowy
  • autobus 
  • pojazd z przyczepą

 

Możemy też zmieniać warunki atmosferyczne:

  • pogoda dobra
  • deszcz 
  • śnieg
  • dzień 
  • noc

 

Wiele osób przekonało się co do użyteczności tego narzędzia dydaktycznego , co miało potem wpływ na lepsze opanowanie jazdy w realu.

Oprogramowanie SPS

Zajęcia teoretyczne prowadzimy wyłacznie na legalnym oprogramowaniu "Vademecum Wykładowcy".