Kadra


Adam Żuchowicz

Prawo jazdy uzyskałem w roku 89 (był taki rok :) ) zaczynając od kategorii A,B. Z biegiem lat rozszerzałem uprawnienie do momentu ,gdy już posiadałem wszystkie kategorie. Nigdy nie myślałem ,że bedę zajmował się szkoleniem kierowców , a uprawnienia kierowcy zdobywałem kolejno ,aby coraz lepiej móc zrozumieć zasady ruchu drogowego, poza tym jak to mówią "papier jeść nie woła" ,a zawsze będzie w cenie.

 

Zajmuję się szkoleniem od początku istnienia ośrodka czyli od roku 2000. Związane jest to bezpośrednio z uprawnieniami jakie posiadam i tutaj niestety nie działa powiedzenie "nie ma ludzi niezastąpionych".  Z aktywnych instruktorów szkolących w Świnoujściu są tylko 2-3 osoby, które posiadają oprócz uprawnień instruktora kategorii B też inne uprawnienia, ale żadna z nich nie posiada uprawnień do szkolenia w kategorii D - autobusy.

 

Moje uprawnienia to:

 

  •  instruktor nauki jazdy nr  ZSW0011 kategorii: AM,A1,A2,A,B1,B,C1,C,D1,D,T,BE,C1E,CE,D1E,DE czyli wszystkie pojazdy

 

 

  • ukończony kurs egzaminatora nauki jazdy 

 

Ponadto ze wzdlędu na swoje uprawnienia i doświadczenie byłem powoływany do różnych komisji związanych ze szkoleniem i egzaminowaniem np:

Nominacja do prac w MIR Warszawa

Nasz instruktor Adam Żuchowicz jest jednym z grupy 35 ekspertów z całej Polski, który został powołany w 2015 r.przez Ministra Infrastruktury w Warszawie do  prac w komisji weryfikującej i zatwierdzającej pytania egzaminacyjne .

 

Jest to wynik wysokich kwalifikacji zawodowych i osiągnięć w szkoleniu kandydatów na kierowców i kierowców - wystarczy nadmienić ,że jest jednym z nielicznych INSTRUKTORÓW TECHINIKI JAZDY w Polsce z uprawnieniami na wszystkie kategorie pojazdów zdobywając je w drodze egzaminu państwowego w ramach kategorii   

A, B, C, C+E, D

 

 

 

 

Ciekawość i wiedza.

Ze względu ,że sam szkolę też wiem jak ważne jest podnoszenie cały czas wiedzy i kompetencji. Często uczestniczyłem we wszelkich wartościowych kursach i szkoleniach nawet jak to wiezało się z dalekim wyjazdem i niedogodnościami. Satysfakcja była tym większa jak szkolenie takie spełniało oczekiwania lub też je przewyższało. W sumie to uczymy się całe życie , bo

kto stoi ten się cofa -  takie jest moje życiowe motto.

w załączniku pare tylko Certyfikatów ,bo gdybym chciał załaczyć wszystkie ,a kusiło mnie, mogłby sie zapchać internet. :)

Cały czas podnosimy swoje kwalifikacje

Branża motoryzacyjna rozwija się bardzo dynamicznie ,ale czasami kierunki są niepokojące lub wprost mówiąc złe. Mając na względzie dobro nas wszystkich a więc bezpieczeństwo zawiązał sie Komitet "SZIE" -Samorząd Zawodowy Instruktorów i Egzaminatorów - mający na celu zjednoczenie rozproszonej branży szkoleniowo-egzaminacyjnej (instruktorzy nauki jazdy, instruktorzy techniki jazdy, egzaminatorzy) aby nie tylko ujednolicić proces szkolenia i egzaminowania ,ale także podnieść bezpieczeńtwo na drogach wszystkich uczestników ruchu drogowego. Do tej jakże dobrej inicjatywy także zostałem zaproszony i zaangażowany do prac przy Ustawie o Samorządzie.

Podnoszenie własnych kwalifikacji jest istotą samorozwoju i tutaj też nie pozostaje w tyle. Od lipca 2020 rozpocząłem przygodę z nurkowaniem co już spowodowało "wrapaniu" się na poziom 4 wśród nurków rekreacyjnych. Najbardziej ciekawie było w czasie nurkowania podlodowego.